ÜRÜN ARAMA

Seramik Rezistanslar

Seramik infrared ısıtma elemanları uzun dalgaboyunda infared ışıma yapan verimli, dayanıklı ürünlerdir. Seramik infrared rezistanslar çok farklı endüstriyel ve mühendislik uygulamalarında kullanılırlar bir kaç örnek vermek gerekirse; termoform tavaları, paketleme endüstri, boya kürleme ve kurutma, baskı kurutma, ön ısıtma vs. Bunun yanında etkin olarak dış ortam ısıtması ve infrared saunalarda da kullanılmaktadırlar. Ceramicx olarak ürettiğimiz seramik rezistans ürün grubumuz, konkav seramik rezistanslar, yalıtımlı seramik rezistanslar, düz seramik rezistanslar ve seramik ampüllerdir. 

Ceramicx infrared ısıtma teknolojileri sağlayıcısı olarak Türkiye ve İngiltere başta olmak üzere bir çok ülkede dağıtım ağımız mevcuttur ve içerisinde seramik rezistanslar, infrared lambalar, kuartz ürünler vs. bir çok ürün pazarlanmaktadır. 

SERAMİK İNFRARED TEKNOLOJİSİ

Seramik elementler 300°C to 700°C (572°F - 1292°F) sıcaklık aralığında çalışır ve 2-10 micron aralıında infrared dalgalar üretirler. Bir çok plastik malzeme ve diğer materyaller bu aralıktaki dalgaboyunu çok iyi absorbe ederler bu nedenle seramik infrared rezistanslar en popüler infrared kaynağı olmuştur. Seramik infrared rezistansların ürettiği infrared ışımayı en uygun şekilde kullanmak için alüminize çelikten mamül reflektörlerimiz uygulamalardan daha yüksek verim almanızı sağlar.

İnfrared rezistanslar hakkında daha detaylı bilgiyi her ürünün kendi sayfasındaki Teknik Bilgiler sekmesi altında bulabilirsiniz veya yayınlarımız altında Makaleler bölümünü inceleyebilirsiniz. 

© 2024 Ceramicx | Web Development by Granite Digital