İnavasyon Partnerliği – İnfrared Ölçümü ve Tespiti Yapan Makine Tasarımı

İnfrared ısı haritasının yeni şekli Ceramicx ve Trinity College Dublin arasındaki mükemmel ortaklık sayesinde kullanım için hazır hale getirilmiştir. Yenilik Ortaklığı – İnfrared Ölçüm ve Tanı Aracı Geliştirme 2012 yılının Ekim ayında Trinity College Dublin (TCD) ve Ceramicx arasında kuruldu, Enterprise İrlanda ve Ceramicx tarafından 18 ay boyunca finanse edildi. 

İnovasyon ortaklık merkezinin temeli, infrared uygulama yöntemlerini ve hedef malzeme üzerindeki infrared etkisini geliştirme üzerinedir. Yeni Ceramicx/TCD sistemi sıcaklık homojenliği gibi önemli performans ölçütlerinin yanı sıra hedef cisimler üzerindeki infrared ısıtma etkisini de ölçer.  Ürün için ihtiyaç duyulan enerji ile hedef cisim için gerekli olan ısı karşılaştırılır ve sistem buhedef cisme gerekli olan ısının üretilebilmesi için lazım olan enerjiyi haritalar.

İnfrared rezistansların kontrolünde rezistans sıcaklığını baz almak doğru değildir fakat endüstride genelde bu yöntem standart olarak kabul edilir ve uygulanır.  Bu sorunu daha iyi açıklayalım, eğer termokulpla 2 seramik rezistansın her birini test ederseniz, her infrared yansıtıcıdan aynı miktarda enerji geçecektir ve aynı sıcaklık ölçülecektir. Bir yansıtıcı diğerinden %20 daha sıcak ölçüldüğünde, çoğu insan bunun daha iyi olduğunu sanmaktadır. Yanılıyor olabilirler, infrared yansıtıcının amacı hedef malzemeye enerji yaymaktır, depo rezistans olarak hareket etmek değildir. Eğer bir infrared yansıtıcı, yansıtıcıya giren aynı miktarda enerji ile daha soğuk okunuyor ise, bu yansıtıcının daha verimli olduğu ve infrared üretimindeki elektrik enerjisi dönüşümünün daha iyi olduğu anlamına gelir.

İnovasyon ortaklığının parçası olarak geliştirilen makine çeşitli infrared yansıtıcıların bilimsel ölçülebilir izlerine ulaşımı sağlar.

Makine 2013 Ekim ayında Kshow’da gösterilmiştir. Sanayiciler ve araştırmacılar da aşağıdaki bazı fırsatları elde etmişlerdir:

  •               Kaynağından test makinelerini alma
  •                Büro tarzı testin keyfini çıkarma

 

Dr. Tony Robinson Kshow’daki makinenin en ince detaylarını, makineden alınan bilgileri ve testleri anlattı. Bu Ceramicx/TCD araştırması üretim kontrolünü arttırmak ve maliyet tasarrufu sağlamak için elde edilecek olan fırsatlara öncülük edecektir; Doğru uygulama ölçümlerin daha iyi haritalanmasını ve anlaşılmasını sağlayacaktır.

Ceramicx ve Trinity College Dublin Yenilik ortaklık programının bir parçası olarak Enterprise İrlanda tarafından desteklenmektedir. Bu çalışma her iki taraf için de olumlu sonuçlar ortaya çıkarmıştır. Üniversite piyasada, üretimde araştırma ve proje uzmanlığı almak için etkin hale gelmiştir. Ceramicx ise üniversitedeki ısı aktarımıyla ilgili uzmanlıklardan ve bilimsel tecrübelerden yararlanmıştır.

Ortaklarımız hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için lütfen bakınız:

© 2024 Ceramicx | Web Development by Granite Digital