Tarihçe

Ceramicx 1992 yılında Frank ve Gráinne Wilson tarafından kurulmuştur. Şirket endüstriyel ve ticari uygulamalar için seramik infrared ısıtma elemanları ile anahtar teslimi infrared ısıtma sistemleri tasarlar ver üretir. Ceramicx'in ürünleri ve sistemleri paketleme, termoform, kurutma, noktasal ısıtma, gıda, infrared sauna ve çok sayıda endüstriyel proseste geniş bir  uygulama alanına sahiptir.

Kurulduğu ilk günden itibaren fason imalatın tersi bir mantıkla kendi bünyesinde entegre bir yapıya bürünerek yapısını günden güne daha güçlü hale getirmiştir bu sayede üretiminin %98'ini 65'ten fazla ülkeye ana pazarları Almanya, İngiltere, Amerika, Rusya, Türkiye, Hindistan ve Çin olmak üzere ihraç etmektedir. Corning Glass,  Aston Martin, Rolls Royce, HP, GM ve GE portföyümüzde yer alan firmalardan bazılarıdır.

İlk yıllarda Ceramicx %30 yıllık büyüme oranını yakalamış fakat İrlanda'nın Kelt Kaplanı diye anıldığı dönem sonunda artan işçilik ve iş yapma maliyetleri Ceramicx'in kendi içinde maliyetlerine odaklanmasına ve uluslararası rekabetçiliğini korumanın yollarını aramasına neden olmuştur. Bu dönemde şirket satış seviyelerini korumayı başarmış ve takip eden dönemde ihracat tekrar İrlanda için odak noktası haline gelmiştir.

2009'dan buyana Ceramicx sürekli bir büyüme trendi yakalamış, 2010 ve takip eden yıllarda %16, %30 ve %15 lik büyüme ile 2013 yılını tamamlamıştır. Şirket bu trendle birlikte Ar-Ge yatırımlarına hız vermiştir, otomasyon ve yeni ekipmanlar ile sektöre kazandırılan "HeatWorks" dergisi ve yenilenen web stratejisi ile müşterilerine yeni ürünlerini ve gelişmeleri ulaştırmayı hedeflemiştir.

© 2024 Ceramicx | Web Development by Granite Digital